آخرین مهلت زائران برای پرداخت قسط اول هزینه حج 99

به گزارش وبلاگ چین، تمام زائران قطعی سفر به حج تمتع که فروردین و اردیبهشت اقدام به نام نویسی نموده و از مهلت پرداخت قسط اول هزینه حج آن ها 10 روز می گذرد، حداکثر تا امروز فرصت دارند با پرداخت این هزینه، زائر حج تمتع شوند.

آخرین مهلت زائران برای پرداخت قسط اول هزینه حج 99

به گزارش وبلاگ چین از فارس، هزینه حج تمتع امسال حدود 33 تا 41 میلیون تومان اعلام شده است و مقرر شد این هزینه در دو قسط از زائران اخذ گردد.

بر همین اساس، در مرحله نخست زائران برای تکمیل ثبت نام باید 25 میلیون تومان با احتساب سود ودیعه گذاری پرداخت نموده و قسط دوم نیز متناسب با کاروان انتخابی پس از انجام معاینات پزشکی زائران اخذ خواهد شد.

با توجه به اینکه نام نویسی از مشمولان حج تمتع امسال از نهم اسفندماه شروع شده است و با توجه به شیوع کرونا و کاهش حداکثری حضور در دفاتر زیارتی، سازمان حج و زیارت زمان تحویل مدارک را بر عهده مدیران کاروان ها گذاشت تا در زمان مقرر زائران مدارک خود را تحویل دهند.

این سازمان، همچنین زمان پرداخت هزینه حج تمتع را نیز افزایش داد اما با این وجود بعضی از زائران علیرغم بیش از دو ماه از شروع ثبت نام، همچنان قسط اول را پرداخت ننموده اند. به همین دلیل مسؤولان سازمان حج و زیارت پس از اعلام به مدیران کاروان ها، از زائران خواستند تا حداکثر پس از 10 روز تا انتها مهلت زمان واریز هزینه حج، این مبلغ را پرداخت نمایند که البته بیشتر زائران قسط اول هزینه حج را در آن دوره واریز کردند و بعضی نیز که برای پرداخت این مبلغ آمادگی نداشتند، از کاروان حذف شدند.

اکنون نیز با توجه خالی بودن ظرفیت کاروان ها و اعلام اولویت های جدید در فروردین و اردیبهشت، تمام زائران قطعی سفر به حج تمتع که در این دوره اقدام به نام نویسی نموده و از زمان پرداخت قسط اول هزینه حج آن ها 10 روز می گذرد، حداکثر تا امروز فرصت دارند با پرداخت این هزینه، زائر حج تمتع شوند. در غیر این صورت، این زائران از کاروان ها حذف شده و فرصت برای سایر مشمولان حج تمتع ایجاد خواهد شد تا با ثبت نام در کاروان خود را برای سفر حج تمتع آماده نمایند.

البته به گفته علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت هنوز تکلیف حج تمتع امسال با توجه به شیوع کرونا از سوی سعودی ها اعلام نشده است، اما با برنامه ریزی های انجام شده ایران برای اعزام زائران آمادگی لازم را دارد.

امسال هزینه حج تمتع بیش از 50 درصد افزایش یافته است چرا که هزینه حج تمتع سال گذشته 21 تا 28 میلیون تومان بود و متوسط هزینه حج تمتع نیز 25 میلیون تومان اعلام شد اما امسال متوسط هزینه حج تمتع حدود 37 میلیون تومان است و بسیاری از زائران که بیش از 15 سال در انتظار سفر به حج تمتع بودند، انتظار چنین افزایش قیمتی در سفر به حج تمتع را نداشتند و همین امر موجب شده که بیشتر مشمولان یا ثبت نام در کاروان ها را به تعویق بیندازند یا اقدام به واگذاری فیش حج خود نمایند.

منبع: جام جم آنلاین

به "آخرین مهلت زائران برای پرداخت قسط اول هزینه حج 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین مهلت زائران برای پرداخت قسط اول هزینه حج 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید