بانک ها 10 درصد بیشتر وام دادند

به گزارش وبلاگ چین، مانده تسهیلات اعطایی بانک ها در 9 ماهه امسال رشد 10 درصدی داشته است.

بانک ها 10 درصد بیشتر وام دادند

به گزارش وبلاگ چین، بر اساس تازه ترین آمار بانک مرکزی از بخش پولی و بانکی، حجم مانده تسهیلات بانکی ارائه شده از ابتدای سال جاری تا آذرماه حدود 10 درصد افزایش یافته است. در واقع در 9 ماهه سال جاری میزان مانده تسهیلات بانکی 10 درصد افزایش پیدا کرده است.

بر پایه این گزارش، مانده تسهیلات اعطایی بانک ها در انتها سال گذشته 1300 هزار میلیارد تومان بوده که در آذرماه سال جاری به 1426 هزار میلیارد تومان رسیده است که رشد 9.7 درصدی مانده تسهیلات را نشان می دهد.

در همین مدت، مانده تسهیلات قرض الحسنه اعطایی از 78 هزار میلیارد تومان به 104 هزار میلیارد تومان رسیده که 7.3 درصد از کل تسهیلات اعطایی را شامل می شود.

این در حالی است که مشارکت مدنی با 28 درصد و فروش اقساطی با 27 درصد از کل مانده تسهیلات اعطایی، بیشترین سهم از کل مانده تسهیلات را به خود اختصاص داده اند.

مانده تسهیلات اعطایی مشارکت مدنی در انتها آذر ماه سال جاری به 396 هزار میلیارد تومان و تسهیلات فروش اقساطی به 389 هزار میلیارد تومان رسیده است.

مانده تسهیلات اعطایی بانک های غیر دولتی و موسسات اعتباری نیز در انتها آذرماه سال جاری به 882 هزار میلیارد تومان رسیده که حدود 61 درصد از کل مانده تسهیلات را شامل می شود.

از سوی دیگر، سهم بانک های تجاری در این تسهیلات حدود 17 درصد است که به این ترتیب مانده تسهیلات اعطایی در بانک های تجاری در آذرماه به 246 هزار میلیارد تومان رسید.

مانده تسهیلات اعطایی بانک های تخصصی نیز در آذرماه به 298 هزار میلیارد تومان رسیده که نشان از سهم 21 درصدی مانده تسهیلات اعطایی بانک های تخصصی در این مدت دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بانک ها 10 درصد بیشتر وام دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک ها 10 درصد بیشتر وام دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید