برنامه ملی توسعه گردشگری کشور در حال بازنگری است

به گزارش وبلاگ چین، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور گفت: بازنگری برنامه ملی توسعه گردشگری کشور پس از 17 سال در دست انجام است.

برنامه ملی توسعه گردشگری کشور در حال بازنگری است

به گزارش وبلاگ چین به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان، ولی تیموری روز گذشته و در جمع وبلاگ چین استان سمنان اضافه کرد: برند ملی گردشگری کشور نیز در دست تدوین است.

او با بیان این که گردشگری کشور در شرایط خوبی قرار گرفته است، گفت: این در حالی است که در شرایط بین المللی قرار گرفته ایم که هوشمندانه ترین تحریم ها را تجربه می کنیم و پروژه ایران هراسی در دست اجراست و این موضوع در انتخاب ایران به عنوان مقصد سفر گردشگران خارجی تاثیرگذار است.

تیموری با اشاره به اینکه در پنج ماهه اول سال جاری 4میلیون و 100هزار نفر گردشگر وارد کشور شده اند، اضافه کرد: در پنج ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد افزایش 30درصدی رشد گردشگری در کشور هستیم.

او با بیان اینکه گردشگران ورودی به ایران عموما از کشورهای منطقه هستند، اضافه کرد: متوسط اقامت گردشگران خارجی در کشور پنج شب است.

تیموری میزان متوسط هزینه کرد یک گردشگر در ایران را یک هزار و 490 دلار بیان کرد و گفت: در عرصه داخلی سفر و مسافرت در حد مناسبی صورت می گیرد و اولویت ما در گردشگری داخلی ساماندهی گردشگری و توزیع مناسب و متوازن سفر است.

او اضافه کرد: استراتژی بازاریابی کشور در سه سطح بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت تدوین شده است و لغو ویزا با سایر کشورها از جمله برنامه های در دست اجراست.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به لغو ویزا عمان و چین، گفت: لغو ویزا باعث افزایش 400 درصدی ورود گردشگران عمان به کشور شده است.

منبع: میراث آریا

به "برنامه ملی توسعه گردشگری کشور در حال بازنگری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ملی توسعه گردشگری کشور در حال بازنگری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید