تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مدیران اجرایی کشور را قرائت کرد.

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

به گزارش خبرنگاران، علی اصغر یوسف نژاد در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس مشروح تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور را به این توضیح قرائت کرد:

شمس الله شریعت نژاد به وزیر کشاورزی: چرا با وجود هزینه بالای فراوری و قیمت پایین جوجه یک روزه حتی پایین تر از نرخ مصوب مجوز صادر نمی کنید؟

مهرداد لاهوتی به وزیر نیرو: عدم توجه مدیرعامل آبفای کشور به آبرسانی شهرها و روستاها، به وزیر دادگستری: عدم توجه به زندان های کشور، زندان ها چندین برابر ظرفیت و فرسوده هستند.

علی ساری به وزیر کشور: تسریع در رسیدگی به حل مشکل مسکن سیل زدگان.

حسن نوروزی به وزیر نیرو: چرا جهت نجات رودخانه اسلامشهر فکری نمی کنید؟ به رییس جمهور: چرا جهت حراست و حفاظت از محیط زیست اطراف رودخانه اسلامشهر فکری نمی کنید؟

علی ساری به وزیر کشاورزی: تسریع در پرداخت خسارات کشاورزان فاقد بیمه سیل زده.

ولی داداشی به وزیر صنعت، معدن و تجارت: علی دایی یکی از نخبگان فوتبال کشور و آبروی فوتبال کشور است چرا اخلاق مداری در عزل وی در باشگاه سایپا رعایت نشده است.

حسن سیلمانی به وزیر کشاورزی: تسریع در فراهم شدن امکان صادرات نخود فراوریی کرمانشاه، به رییس جمهور: تسریع در تامین و پرداخت اعتبارات مورد احتیاج بازسازی خرابی های ناشی از سیل 98 در حوزه های انتخابیه، به وزیر کشور: تسریع در اخذ مصوبه بخش شدن گودین با دهستان های شهرستان کنگاور.

حسینی شاهرودی به وزیر دادگستری: علت عدم تعیین تکلیف استخدامی پذیرفته شدگان کادر قوه قضاییه پس از یک سال و نیم چیست؟

سیده فاطمه ذوالقدر به همراه 12 نفر از نمایندگان به رییس جمهور: کاهش ساعت کار کارکنان در ماه مبارک رمضان.

عین الله شریف پور به رییس جمهور: محض رضای خدا و خلق خدا، دستور یکسان سازی حقوق شاغلان و بازنشستگان را صادر کنید، به وزیر دادگستری: علی رغم وجود مجوز تاسیس و راه اندازی اداره ثبت اسناد و املاک در شهرستان پل دشت، مدیر کل ثبت اسناد به اجرای قانون تمکین نمی کند. به وزیر آموزش و پرورش: چرا مطالبات فرهنگیان علی رغم تذکرات شفاهی و کتبی پرداخت نمی گردد؟

محمد قمی به وزیر ورزش و جوانان: دستور رسیدگی به تکمیل استادیوم ها و سالن ورزشی در پاکدشت، به وزیر صنعت، معدن و تجارت: برنامه ریزی برای توزیع عادلانه کالای اساسی بین اقشار مردم و روستائیان.

اکبر کریمی به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی: لزوم تعیین مرجع اداری تعیین و رویه شفاف اداری برای پاسخگویی به اعتراضات اقشار ضعیف مردم در زمینه حذف یارانه های نقدی ماهانه آنها.

محمد قمی به وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر کشور: روش مناسب برای جلوگیری از افزایش قیمت ها مخصوصا کالاهای اساسی و خودرو.

قاسم احمدی لاشکی به وزیر نیرو: علت تاخیر در اجرای پروژه های تصفیه خانه فاضلاب نوشهر و چالوس و مخزن 1500 متر مکعبی کلار دشت چیست؟ مگر در کمیسیون در پاسخ به سوال این جانب اعلام نکردید که سریعا اقدام گردد؟

علی نجفی به وزیر آموزش و پرورش: چرا علی رغم تذکرات قبلی به ضعف مدیریت و تخلفات مدیر کل آموزش و پرورش مازندران رسیدگی نمی کنید؟

قاسم احمدی لاشکی به وزیر صنعت، معدن و تجارت: علی رغم یادآوری چند باره چرا اقدامی برای حل مشکل شهرک صنعتی مرزن آباد چالوس صورت نمی گیرد، به وزیر بهداشت: علی رغم مکاتبات، مذاکرات و تذکرات چرا تاکنون اقدامی عملی برای ایجاد دانشکده پیراپزشکی در نوشهر یا چالوس صورت نگرفته است، اقدام گردد.

پژمانفر به وزیر فرهنگ: چرا بر اساس تکلیف وزارت ارشاد به منظور حمایت از حقوق پدید آورندگان آثار فرهنگی هنری و امنیت شغلی اصحاب فرهنگ و هنر و مطبوعات و قلم، صدا و سیما و رسانه بسترسازی برای حضور بین المللی در عرصه بین المللی و هنری و تنظیم مناسبات و روابط میان اشخاص حقیقی حقوقی مرتبط با امور فرهنگی و هنری اقدامات تعیین شده توسط برنامه ششم را اجرایی نمی کنید؟

حسن نوروزی به وزیر دفاع: چرا در جهت ساخت بیمارستان ارتش در منطقه رباط کریم فکری نمی کنید.

پژمانفر به وزیر نیرو: چرا علی رغم تکلیف قانونی سازمان آب و فاضلاب با ارائه تعرفه فرهنگی و یا پروانه ساختمان در زمینه آب، برق، گاز و استفاده از کاربری فرهنگی در فضاهای مسکونی از کتابفروشان، ناشران و مطبوعاتی که دارای مجوزهای قانونی هستند، حمایت نمی کنید.

قاضی پور، محجوب و حضرت پور به وزیر دفاع: تسریع در افزایش حقوق رزمندگان معسر مطابق قانون بودجه سال 98، به وزیر کشور: دستور اقدام مناسب جهت برخورد با روزه خواری در ملاء عام، به وزیر دفاع: تسریع در بیمه کردن رزمندگان معسر.

ابوترابی به رییس جمهور: تامین اعتبار جذب قبول شدگان آزمون استخدامی سال 96 قوه قضاییه بعد از 18 ماه،

راهنمایی الله خادمی به وزیر کشاورزی: پوشش گیاهی در خوزستان در حال نابودی است. فرسایش خاک به شدت ادامه دارد و متاسفانه مدیریت منابع طبیعی استان کارایی لازم را برای اداره امور استان ندارد، به وزیر ارتباطات: چرا وعده هایی که در پی سفر به خوزستان داشتید، هیچ کدام توسط مدیران استان عملی نشده است.

محمد حسینی و مجمع نمایندگان استان مرکزی به وزیر ارتباطات: علت خروج دیتا سنتر از استان مرکزی به استان تهران چیست؟ و عدم آنتن دهی در اکثر راه های اصلی شهرها و روستاهای استان هنوز بر طرف نشده است.

حسن سلیمانی به وزیر راه: تامین اعتبارات مورد احتیاج برای بازسازی جاده های اصلی و روستایی و پل های تخریبی در جریان سیل های اخیر در حوزه انتخابیه.

محمد حسینی به وزیر صنعت، معدن و تجارت: با توجه به توان فراوری شمش های روی بیش از مصرف داخلی علت ممنوعیت صادرات آن چیست؟ و علت دادن مجوز به افراد خاص به صورت مقطعی بیان گردد.

حسن نوروزی به وزیر دادگستری: چرا پرونده دادگاه های تجدید نظر تهران 10 سال پیش معطل مانده، این اطاله دادرسی به چه دلیل است.

نادر قاضی پور، محجوب و حضرت پور به رییس جمهور، وزرای کشاورزی و کار، تعاون و رفاه اجتماعی: سهم تعاونی های داخل کشور از 14 میلیارد دلار ارزاق عمومی بودجه سال 98 تعیین و ابلاغ گردد، به وزیر کشاورزی: تسریع در توزیع قند و شکر مورد احتیاج امت اسلامی روزه دار با قیمت مصوب.

پژمانفر به رییس جمهور : خطر کند بودن روند اجرایی پروژه های شرکت پدیده توسط ستاد تدبیر باعث کاهش آستانه تحمل سهامداران، نارضایتی ها و شدت دریافت مجدد اعتراضات شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور" امتیاز دهید

1 کاربر به "تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید