خطر شیوع نوعی عفونت قارچی در محیط های بیمارستانی

به گزارش وبلاگ چین، همزمان با تداوم موج بستری بیماران مبتلا به کووید-19 در بیمارستان های سراسر دنیا، نوعی عفونت خطرناک دیگر نیز وجود دارد که ممکن است بیماران را مبتلا کند.

خطر شیوع نوعی عفونت قارچی در محیط های بیمارستانی

به گزارش وبلاگ چین، به گفته متخصصان علوم پزشکی در آمریکا (CDC)، نوعی عفونت مقاوم به دارو موسوم به کاندیدا آریس (Candida auris) در محیط های بیمارستانی وجود دارد که ممکن است بیماران مبتلا به کووید-19 که در بیمارستان تحت درمان قرار دارند به آن دچار شوند.

طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا، این عفونت نوعی مخمر از خانواده قارچ هاست که می تواند موجب بروز عفونت در گوش ها و زخم های باز گردد. همچنین این عامل بیماری زا با نفوذ به جریان خون ممکن است عفونت های جدی و شدید را در تمام بدن ایجاد کند.

این قارچ به سطوح می چسبد و در محیط های بیمارستانی به خصوص در بیمارانی که کاتتر یا لوله های دیگر به آنان وصل است به راحتی پخش می گردد.

در گزارش نشریه نشنال جئوگرافیک در این رابطه آمده است: اکنون داده های اولیه حاکی از آن است که افزایش تعداد بیماران مبتلا به کووید-19 در بیمارستان ها ممکن است باعث افزایش موارد عفونت کاندیدا آریس گردد.

طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا در امسالِ میلادی (2020)، 1272 مورد از این عفونت قارچی در این کشور گزارش شده که نسبت به سال 2018 افزایش حدودا 400 درصدی داشته است.

همچنین با توجه به اینکه همه گیری کووید-19باعث اختلال در سیستم های نظارتی برای شناسایی شیوع این عفونت قارچی شده، این امکان وجود دارد که موارد این عفونت در امسال بیش از آمار گزارش شده باشد.

طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا، این عفونت قارچی می تواند برای مدت زمان طولانی در بدن بیمار نهفته بماند به این معنی که قارچ ممکن است روی پوست آنان بدون اینکه با علائمی همراه باشد باقی بماند. همچنین احتمال باقی ماندن آن روی سطوح محیط های بیمارستانی نیز وجود دارد.

به گزارش لایوساینس، درمان این عفونت سخت است چرا که قارچ کاندیدا آریس تا به امروز به چندین داروی آنتی بیوتیک، مقاومت نشان داده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خطر شیوع نوعی عفونت قارچی در محیط های بیمارستانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر شیوع نوعی عفونت قارچی در محیط های بیمارستانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید