خلاءهای اقتصاد دیجیتال درکشور شناسایی می گردد

به گزارش وبلاگ چین، ستاد توسعه فناوریهای اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تهیه گزارش های کمی و کیفی حوزه اقتصاد دیجتیال، خلاهای موجود در این حوزه را شناسایی می نماید.

خلاءهای اقتصاد دیجیتال درکشور شناسایی می گردد

به گزارش خبرگزاری مالی ایران، توسعه فناوری های نوین یکی از اتفاقاتی است که هر روز در جهان شاهد آن هستیم. فناوری های پیچیده و مبتنی بر اینترنت نقشی اساسی در تسهیل زندگی مردم دارند. به دنبال توسعه این فناوری ها، بازارهای نوین مبتنی بر اینترنت هم در جهان شکل گرفته که در دهه های اخیر به میدان رقابت کشورهای جهان تبدیل شده است. میدان رقابتی که هرکدام از کشورها کوشش می نمایند تا سهم بیشتری را از آن خود نمایند.

در ایران این میدان رقابت به شرکت های دانش بنیان رسیده و کوشش ها در این حوزه در دل زیست بوم فناوری و نوآوری شکل گرفته است.

ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم به عنوان یکی از نهادهای پیشرو در این عرصه در کوشش است تا با رصد و پایش بازار جهانی اقتصاد دیجیتال و تهیه گزارش هایی کمی و کیفی این حوزه، خلاهای موجود اقتصاد دیجیتال در کشور را شناسایی کند و راهکارهایی را در این زمینه برای حمایت از شرکت های دانش بنیان، خلاق و فناور در پیش گیرد.

تحقق این هدف هم با مشارکت این ستاد و شرکت های دانش بنیان فعال در این عرصه میسر می گردد. شرکت هایی که سهم زیادی در توسعه اقتصاد دیجیتال کشور دارند.

نگاهی به پیشتازان و فعالان بازارهای دیجیتالی می تواند بیانگر کوشش دیگر کشورها در عرصه کسب وکارهای اینترنتی و تاکیدی بر معین نقشه راه برای ایران باشد. اینکه چه سیاست هایی می تواند راستا ایجاد و توسعه شرکت های خلاق و فناور را تسهیل کند.

هرچند ایجاد کسب وکارهای اینترنتی ایران در سال های اخیر شتاب گرفته و رشد چشمگیری داشته است، اما بازاریابی و دستیابی به بازارهای جهانی و حضور فعال تر در این حوزه احتیاج مهم و کلیدی است که باید برای آن برنامه ریزی های مدون و دقیقی صورت گیرد.

هدف ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این است که با رصد بازار جهانی راهی پرسود و با منفعت مالی برای توسعه فناوری های اقتصاد دیجتال در کشور بیابد.

منبع: اقتصاد ایران

به "خلاءهای اقتصاد دیجیتال درکشور شناسایی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلاءهای اقتصاد دیجیتال درکشور شناسایی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید