خیز دمکرات های ضدترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

به گزارش وبلاگ چین، دمکرات های آمریکا با اعلام آمادگی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری 2020 این کشور، حلقه فشار بر دونالد ترامپ نامزد بالقوه این انتخابات را تنگ تر نموده و برای تکیه زدن بر ریاست کاخ سفید خیز برداشتند.

خیز دمکرات های ضدترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه ها، برنی سندرز سناتور دمکرات ایالت ورمونت آمریکا و از منتقدان سرسخت ترامپ، یکی از این افراد است که براساس اعلام منابع آگاه، برای تکیه بر کرسی کاخ سفید آماده می گردد.

منابع آگاه گفته اند که وی قرار است بزودی نامزدی اش در انتخابات را اعلام کند.

سندرز که در رقابت های مقدماتی ریاست جمهوری حزب دمکرات در سال 2016 در مقابل هیلاری کلینتون بازنده شد، بار دیگر به نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ترغیب شده است.

نتایج یک نظرسنجی که در نشریه هیل منتشر شد، نشان می دهد که سندرز می تواند روی حمایت آمریکایی های آفریقایی تبار و اسپانیایی زبان ها در انتخابات ریاست جمهوری 2020 حساب کند، زیرا از محبوبیت بیشتری در میان این اقشار برخوردار شده است.

ستاد سندرز هنوز گزارش ها در خصوص نامزدی وی در انتخابات 2020 را تایید نکرده و جاش اورتون مشاور ارشد وی در پیامی توییتری نوشته است: تصمیمی در این زمینه، در راه نیست.

در همین حال، کمپ دمکرات ها ردپای قدرتمندان دیگری در انتخابات ریاست جمهوری 2020 را دیده، بطوری که سناتور الیزابت وارن یکی از سیاسیون از این کمپ است که بعنوان اولین دمکرات پا به عرصه نامزدی انتخابات گذاشت.

وارن درآگهی تبلیغاتی اش در آستانه سال نوی میلادی نوشت: امروز، فساد دمکراسی، ما را زهرآگین می نماید.

وی در ادامه آورد: سیاستمداران خود را به کوچه علی چپ می زنند، در حالی که شرکت های بیمه، بیماران را از حق بیمه نجات بخش محروم می نمایند، بانک های بزرگ از مشتریان سواستفاده می نمایند و شرکت های بزرگ نفتی این سیاره را نابود می نمایند. این جهت تاریک، نباید آینده ما باشد.

وارن یکی از سناتورهایی است که مدام با ترامپ جدال لفظی داشته است. ترامپ نیز بارها وارن را مورد تمسخر قرار داده و وی را پوکوهانتس نامیده است.

پوکوهانتس یک زن سرخپوست آمریکایی بود که در سده هفدهم می زیست و در تاریخ آمریکا به خاطر مبارزه با ساکنان مناطق استعماری در جیمزتاون (ویرجینیای امروزی) معروف است.

تولسی گابارد سناتور دمکرات از ایالت هاوایی نفر بعدی بود که نامزدی اش در انتخابات را اعلام نمود.

همچنین جولیان کاسترو شهردار سابق سن آنتونیو و وزیر مسکن و توسعه شهری دولت باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا به طور رسمی برای نامزدی در این انتخابات اعلام آمادگی کرد.

کریستین گیلبراند سناتور ایالت نیویورک نفر بعدی در فهرست نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا بود و پس از وی، کاملا هریس سناتور ایالت کالیفرنیا نامزد این انتخابات شد.

در ادامه پیت بوتیگیگ شهردار شهر ساوث بند در ایالت ایندیانا دمکرات دیگری است که به گود رقابت پای نهاد.

در اینده باید منتظر ورود افراد بیشتر در این فهرست بود و نباید از نظر دو داشت که جمهوریخواهان ضد ترامپ نیز به جمع نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری 2020 خواهند پیوست.

منبع: همشهری آنلاین

به "خیز دمکرات های ضدترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیز دمکرات های ضدترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید