درصد اشغال در تأسیسات اقامتی خوزستان نزدیک به صفر است

به گزارش وبلاگ چین، رئیس کمیته پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا خوزستان از نظارت های روزانه کارشناسان این اداره کل از تأسیسات اقامتی و گردشگری استان خبر داد و گفت: خوشبختانه از 27 اسفندماه 98 تا به امروز درصد اشغال در همه این تأسیسات مورد بازدید نزدیک به صفر بوده است.

درصد اشغال در تأسیسات اقامتی خوزستان نزدیک به صفر است

به گزارش وبلاگ چین به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، غلام شجاعی امروز دوشنبه چهارم فروردین ماه 98 بابیان این که به دنبال این موضوع، ما ارتباطات خود را با دبیر ستاد کرونا در خوزستان که رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز است ادامه دادیم، اضافه نمود: تلاش های بسیاری از سوی رئیس دانشگاه و مجموعه همکارانشان در حال انجام است و این افراد شبانه روز به منظور مدیریت و تصمیم گیری در خصوص موضوعات مرتبط با ویروس کرونا درگیر هستند.

رئیس کمیته پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا شرح داد: نظارت های روزانه از سوی کارشناسان اداره کل خوزستان در حال انجام است که به دنبال این نظارت ها، تعداد بسیار معدودی از تأسیسات گردشگری که پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده را رعایت نکرده بودند را پس از اخطار اولیه تعطیل کردیم؛ این در حالی است که تعدادی نیز با توجه به اخطارهایی که دادیم متعهد شدند و در مراحل بعدی بازدید، این پروتکل ها را به ویژه در بُعد ضدعفونی کردن رعایت کردند.

اوعنوان کرد: معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی خوزستان مسئولیت مقابله با کرونا را در اداره کل عهده دار است که بر همین اساس با همکاری سایر معاونت ها به ویژه معاونت توسعه مدیریت، یک سری اقلام که در وُسع اداره کل بود ازجمله دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی را خریداری کردیم و در سطح ادارات شهرستانی تابع اداره کل توزیع کردیم .

شجاعی بابیان این که این بازدیدها و نظارت ها همچنان نیز روزانه پیگیری می شود اضافه نمود: دو مورد از مهمان پذیرها که پیش ازاین به دلیل عدم رعایت دستورالعمل به آن ها اعلام شده بود که حق فعالیت ندارند را تعطیل کردیم و روی مابقی تأسیسات نیز نظارت کامل داریم و هیچ یک پذیرش یا رزرواسیون جدید نداشتند.

او با اشاره به این که درصد اشغال در همه این تأسیسات مورد بازدید نزدیک به صفر است گفت: دو یا سه واحد هتل در شهرستان اهواز از پیش از شیوع ویروس کرونا مهمانانی داشتند که به دلیل ماندگار شدن این افراد در اهواز، این واحدها در حال خدمات رسانی به آن ها با رعایت تمام نکات بهداشتی ازجمله ضدعفونی، گندزدایی، توزیع دستکش یک بارمصرف و ... هستند اما هیچ گونه پذیرش جدیدی ندارند.

او گفت: خوشبختانه تا به امروز رعایت موارد از سوی مردم به خوبی در حال انجام است، ضمن این که از دیروز نیز پلیس راهور استان در مبادی ورودی استان و شهرستان ها از ورود خودروهایی که با شماره پلاکی جز خوزستان قصد ورود دارند جلوگیری کرده و با آن ها برخورد می کند.

منبع: میراث آریا

به "درصد اشغال در تأسیسات اقامتی خوزستان نزدیک به صفر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درصد اشغال در تأسیسات اقامتی خوزستان نزدیک به صفر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید