قیمت نفت با بازگشت بازار سهام بهبود یافت

به گزارش وبلاگ چین به نقل از رویترز، روز پنج شنبه، با بازگشت وال استریت از بدترین سقوط خود از 2011 تا کنون، قیمت های نفت هم بهبود یافتند. سقوط سنگین سهام، این وحشت را به وجود آورد که با آسیب دیدن رشد اقتصادی، تقاضای نفت هم کاهش یابد.

قیمت نفت با بازگشت بازار سهام بهبود یافت

تا ساعت 23:55 به وقت تهران، قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ مارک بین المللی قیمت نفت، 60 سنت رشد کرد و به 76.66 دلار رسید. این درحالی رخ داد که با اعلام درآمدهای قدرتمند شرکت های آمریکایی، بازار سهام آمریکا هم از سقوط روز گذشته خود بازگشت.

بنچ مارک جهانی قیمت نفت که اخیرا در 3 اکتبر به رکورد 4 ساله 86.74 دلار در هر بشکه رسیده بود، حالا حدود 10 دلار از قیمت خود را از دست داده است.

قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام نیمه سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی آی، هم 24 سنت گران شد و به 67.04 دلار رسید.

قیمت های نفت خام درحالی بالا کشیدند که میانگین صنعتی داو جونز 1.5 درصد جهش کرد و اس اندپی 1.6 درصد بالا آمد و شرکت هایی مثل مایکروسافت در بخش تکنولوژی، فورد در بخش خودروسازی و توییتر در بخش رسانه های جمعی، نتایج درخشانی از عملکرد ربع سوم خود منتشر کردند.

تحلیل گر سیتی ایندکس مارکت، فیونا سینکوتا، می گوید: در شرایط فعلی عواملی در خارج از بازار نفت، حال وهوای بازار را معین می نماید. ترس و اضطراب نقش بالاتری از عوامل اساسی بازار که عرضه و تقاضا هستند، بازی می نماید.

تونی هندریکس، تحلیل گر سی اچ اس اجینگ می گوید: فعلا خیلی زود است که بتوانیم بگوییم قیمت ها از سقوط بازگشته اند و تثبیت خواهند شد. تقاضای جهانی و نگرانی های تجاری چیزیست که بازارها را فعلا تحت تاثیر قرار خواهد داد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "قیمت نفت با بازگشت بازار سهام بهبود یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نفت با بازگشت بازار سهام بهبود یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید