لیگ قهرمانان اروپا، غول باواریا میهمان شب جذاب آنفیلد، بارسلونا در فکر بستن بار صعود

به گزارش وبلاگ چین، جو آنفیلد آماده یک شب جذاب دیگر مقابل غول باواریا می گردد و بارسلونا در زمین لیون به فکر بستن بار صعود است.

لیگ قهرمانان اروپا، غول باواریا میهمان شب جذاب آنفیلد، بارسلونا در فکر بستن بار صعود

به گزارش وبلاگ چین، دور رفت مرحله یک هشتم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا از ساعت 23:30 سه شنبه با 2 جدال جذاب و کلیدی بین لیورپول میزبان و بایرن مونیخ از یک سو و لیون و بارسلونای میهمان از سوی دیگر پیگیری خواهد شد.

لیورپول - بایرن مونیخ؛ جنگ سرخ در جهنم آنفیلد

2 تیم سرخپوش پرافتخار فوتبال اروپا در جهنم آنفیلد راند اول جنگ بزرگ خودشان برای صعود به جمع 8 تیم برتر اروپا را آغاز می نمایند. لیورپول و بایرن مونیخ در لیگ داخلی اوضاعی تقریبا مشابه دارند. قرمزهای آنفیلد با یک بازی کمتر و امتیازی مساوی با منچسترسیتی در رده دوم لیگ برتر انگلیس قرار دارند و بایرن با استفاده از لغزش های اخیر دورتموند تا قبل از بازی هفته بیست و دوم رقیب زرد و مشکی پوش در رده دوم، اختلاف با تیم اول را به 2 امتیاز کاهش داد. تیم آلمانی برای رسیدن به این مرحله در گروهی شامل آژاکس، بنفیکا و آاک آتن با 14 امتیاز اول شد و لیورپول با برد در تمام بازی های خانگی و شکست در تمام بازی های خانگی، تیم دوم و 9 امتیازی گروه مرگ شامل ناپولی، پاری سن ژرمن و ستاره سرخ نام گرفت.

غایبان بازی

هر 2 تیم غایبان قابل توجهی دارند. لیوپول بدون فن دایک که به خاطر دریافت کارت زرد در آخرین بازی مرحله گروهی این بازی را از دست داد، کار دشواری دارد؛ به خصوص اینکه دیگر مدافعانش شامل گومز و لاورن هم به جدال بزرگ نمی رسند. هر چقدر لیورپول در فاز تدافعی غایب دارد، بایرن در امور تهاجمی دست خودش را خالی می بیند. آرین روبن هلندی قطعا و کومان فرانسوی به احتمال زیاد جدال در آنفیلد را از دست داده اند. تولیسو از بایرن و چمبرلین از لیورپول دیگر غایبان جدال بزرگ نام دارند.

رویارویی های قبلی

ششمین و آخرین رویارویی لیورپول و بایرن در سوپر جام اروپا در سال 2001 شکل گرفت؛ جایی که بایرن با وجود جبران 2 گل از 3 گل خورده، 3 بر 2 مغلوب شد و جام را به تیم هولیه داد. در 6 رویارویی قبلی، لیورپول 2 و بایرن یک بار پیروز شده اند و 4 جدال هم با تساوی انتها یافت.

نکات کلیدی

لیورپول آخرین بار وقتی قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد که در اولین مرحله (دور یک هشتم نهایی فصل 2005-2004) یک تیم آلمانی (بایرلورکوزن) را از گردونه رقابت ها خارج کرد.

یورگن کلوپ، سرمربی آلمانی لیورپول در 29 رویارویی قبلی با بایرن 9 پیروزی، 4 تساوی و 16 باخت را تجربه نموده است.

لواندوفسکی از بایرن با 8 گل زده فعلا آقای گل بازی هاست.

ترکیب احتمالی

لیورپول: آلیسون، آرنولد، متیپ، رابرتسون، میلنر، وینالدوم، فابینیو، هندرسون، صلاح، مانه و فرمینو

بایرن مونیخ: نویر، آلابا، کیمیش،هوملس، زوله، گورتسکا، آلکانترا، خامس رودریگس،گنابری، لواندوفسکی و کومان

لیون - بارسلونا؛ خاطره جدید یا صعود تکراری آبی و اناری ها؟

جدال لیون در خانه اش مقابل بارسلونا، برای خیلی از فوتبالدوستان تنها خاطره یک دفع توپ تاریخی با سر از سوی گرگوری کوپه، سنگربان سابق تیم فرانسوی را به همراه دارد اما شاید در انتها جدال استادیوم او ال طرفداران دلایل دیگری برای به خاطر سپردن این نبرد بیابند. بارسلونا با یک پنالتی گل شده و یک پنالتی هدر رفته از سوی لیونل مسی، بازی ابتدای هفته در لالیگا را از وایادولید برد و لیون به عنوان تنها تیم پیروز مقابل پاری سن ژرمن در فصل جاری لوشامپیونه با پیروزی 2 بریک مقابل گنگان به سراغ بارسا می آید.

آبی و اناری های میهمان در گروه تاتنهام، اینتر و آیندهوون به عنوان اولین تیم جام و سرگروه به این مرحله رسیدند و لیون در کورسی نفس گیر شاختار دونتسک را جا گذاشت و پشت سر منچسترسیتی به عنوان تیم دوم از گروه ششم بالا آمد. لیون، فکیر را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد. فرمالن، رافینیا، سلیسن و آرتور هم لشکر مصدومان بارسا را تشکیل می دهند. در 6 رویارویی قبلی، بارسلونا 4 بار پیروز شده و هرگز شکست نخورده است.

ترکیب احتمالی

بارسلونا: تراشتگن،سمدو، پیکه، آلبا، لنگله، بوسکتس، راکیتیچ،ویدال، سوارس،مسی و دمبله

لیون: لوپس، مارسال، مارسلو، دینیار، مندی، آئور، اندومبله، تته، دیپای، دمبله و کورنه

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لیگ قهرمانان اروپا، غول باواریا میهمان شب جذاب آنفیلد، بارسلونا در فکر بستن بار صعود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ قهرمانان اروپا، غول باواریا میهمان شب جذاب آنفیلد، بارسلونا در فکر بستن بار صعود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید