واکنش ریابکوف به خبر حضور نظامیان روسیه در ونزوئلا

به گزارش وبلاگ چین، به گفته معاون وزیر خارجه روسیه، حضور نظامیان روس در ونزوئلا در چارچوب همکاری های دوجانبه مسکو-کاراکاس بوده و علیه هیچ کشور ثالث یا برهم زننده تعادل در منطقه نیست و انتشار اخباری دراین باره، اهداف سیاسی خاصی را دنبال می کند.

واکنش ریابکوف به خبر حضور نظامیان روسیه در ونزوئلا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ چین، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه شب گذشته در گفت وگویی اختصاصی با خبرگزاری اینترفکس، اعلام کرد که برخی گزارشات درباره حضور نظامیان روسی در ونزوئلا، که هدایت هواپیماهای بدون سرنشین را به عنوان بخشی از عملیات جستجو برعهده دارند ، همکاری های مشروع مسکو و کاراکاس را نادیده گرفته اند.

به گفته ریابکوف ، همه اشکال و انواع همکاری ها با ونزوئلا ، از تولید نفت گرفته تا جنبه های نظامی-فنی ، در چارچوب توافقنامه های منعقد شده با دولت قانونی این کشور ، براساس قوانین و کاملاً انجام می شوند.

وی یادآور شد: هر نوع تعامل دوجانبه بین کاراکاس و مسکو هیچ عنصر تهدیدآمیزی برای طرف ثالثی نداشته و هیچ تعادلی را در منطقه نقض نمی کند.

معاون وزیر خارجه روسیه در پایان گفت: بنابراین ، کسانی که از موجودیت دولت قانونی ونزوئلا به سرپرستی رئیس جمهور (نیکلاس) مادورو راضی نیستند، به خاطر برخی دلایل در تلاش برای ترویج کمپینی با هدف نفی حضور ما در ونزوئلا هستند.

بدین ترتیب ، سرگئی ریابکوف انتشار خبر اخیر روزنامه ال پیتازو را تفسیر کرد که براساس آن، نیروهای نظامی روسیه در حمله به مزدوران آمریکایی و کلمبیایی که درصدد برپایی کودتا در ونزوئلا بودند، شرکت داشتند.

در این گزارش آمده بود که نظامیان روس برای مشارکت در این عملیات با هواپیماهای بدون سرنشین به منطقه آورده شده بودند ، اما به دلیل عدم امکان اجرای عملیات در این منطقه، به جای دیگری منتقل شدند.

وزارت دفاع ونزوئلا پیش از این انتشار این خبر را نادرست خواند.

آمریکا آمادگی برای گفت وگوی سازنده با روسیه درباره کنترل تسلیحات را ندارد

معاون وزیر خارجه روسیه همچنین در پاسخ به سئوال دیگری ابراز عقیده کرد که ایالات متحده به روی ادامه مذاکرات با طرف روسی درباره کنترل تسلیحات و ثبات راهبردی، متمرکز نیست.

وی توضیح داد: علائم و سیگنال هایی که از واشنگتن می آیند ، زمینه ای برای خوش بینی خاص در این رابطه را ایجاد نمی کنند. متأسفانه ، همتایان آمریکایی ما همچنان شرایط خاصی را برای ادامه مذاکرات سازنده پیشنهاد می کنند و در مجموع به نوعی برخورد می کنند گویی کار در زمینه کنترل تسلیحات برای روسیه از ایالات متحده ضروری تر است.

ریابکوف یادآور شد که در ماه ژانویه توافقنامه ای برای ایجاد یک گروه کاری از سوی طرفین به دست آمد که وظیفه آن برقراری تماس ها با موضوعیت امنیت در فضا است. با این حال ، هنوز شرایط برای از سرگیری چنین رایزنی هایی مورد توافق قرار نگرفته است.

این دیپلمات بلندپایه روس همچنین این احتمال را بسیار ممکن دانست که در شروط تمدید پیمان کاهش تسلیحات راهبردیتهاجمی (استارت-3) ، ایالات متحده ممکن است از مسئولیت های خود شانه خالی کند و همان برخوردی را انجام دهد که منجر به خروج یکجانبه این کشور از پیمان نابودی موشک های دارای برد متوسط و کوتاه تر شد.

روز گذشته (شنبه) مارشال بیلینگزلی ، کننده ویژه جدید آمریکا در مسائل مربوط به کنترل تسلیحات، اعلام کرد که طرف آمریکایی درک نمی کند چرا روسیه با چنین ناامیدی به تمدید پیمان استارت-3 نگاه می کند و وی قصد دارد تا در این باره شفاف سازی کرده و بفهمد که چرا منافع واشنگتن در توافق با مسکو در این زمینه است.

کننده جدید معتقد است که این توافقنامه کاستی های زیادی دارد و بیشتر از ایالات متحده به نفع طرف روسی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "واکنش ریابکوف به خبر حضور نظامیان روسیه در ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ریابکوف به خبر حضور نظامیان روسیه در ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید