واکنش سازمان بهداشت جهانی به اتهام زنی های ترامپ

به گزارش وبلاگ چین، ایسنا نوشت: یکی از مقامات ارشد سازمان بهداشت دنیای اظهار کرد، تأمین اقتصادی این سازمان نباید در شرایط فعلی که دنیا درگیر همه گیری کرونا است، قطع گردد.

واکنش سازمان بهداشت جهانی به اتهام زنی های ترامپ

پس از آن که دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا تهدید کرد که بودجه ایالات متحده برای سازمان بهداشت جهانی را قطع می نماید، مدیر منطقه اروپای این سازمان در واکنش گفت: ما اکنون در مرحله حاد این همه گیری هستیم. اکنون زمان متوقف کردن حمایت اقتصادی نیست.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، او این اظهارات را در کنفرانسی خبری و در واکنش به گفته های دونالد ترامپ بیان نمود. ترامپ در نشستی خبری روز سه شنبه گفته بود: ما می خواهیم پولی را که به سازمان جهانی بهداشت پرداخت می گردد، قطع کنیم.

مشاور دبیرکل سازمان بهداشت جهانی نیز از روابط این سازمان با چین دفاع کرد و گفت، همکاری با مقامات پکن برای درک شیوع کرونا که از ووهان شروع شد، مهم بوده است.

او به وبلاگ چین گفت: در مراحل اولیه شیوع، بسیار حیاتی بود که به هر چیز ممکنی دسترسی داشته باشیم و برای فهم موضوع با چین همکاری کنیم. این کاری بود که ما در قبال همه کشورهایی مانند اسپانیا که دارای نرخ بالای ابتلا بوده اند، کردیم و به طور خاص ربطی به چین ندارد.

مدیر منطقه اروپای این سازمان هم شیوع کرونا را بسیار نگران کننده خواند و از دولت ها خواست پیش از هر اقدامی، ملاحظات را به دقت مد نظر قرار دهند.

312 310

منبع: خبرآنلاین

به "واکنش سازمان بهداشت جهانی به اتهام زنی های ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سازمان بهداشت جهانی به اتهام زنی های ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید