ونزوئلا ورود نفتکش های ایران را جشن گرفت

به گزارش وبلاگ چین، نیویورک تایمز در گزارشی با عنوان ونزوئلا ورود نفتکش های ایران را جشن گرفت نوشت که رسیدن این کشتی ها نشان دهنده تعمیق روابط بین دو دولتی است که هر دو تحت تحریم های آمریکا قرار دارند.

ونزوئلا ورود نفتکش های ایران را جشن گرفت

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ چین، در این گزارش با اشاره به رسیدن کشتی فورچون به سواحل ونزوئلا خاطرنشان شده که دولت کاراکاس از آن به عنوان پیروزی یاد نموده است.

بر اساس این گزارش، این اقدام نشان دهنده تعمیق روابط مالی بین ایران و ونزوئلا است که تحت تحریم های آمریکا قرار دارند و نمایندگان هر دو ملت آن را به عنوان نشانه قدرت توصیف کردند.

نیویورک تایمز در ادامه به توئیت نیکلاس مادورو اشاره نموده که در آن رئیس جمهور ونزوئلا از ایران قدردانی می نماید و با اشاره به مخالفت آمریکا تأکید نموده است: تن ها برادری مردمان آزاد می تواند ما را حفظ کند.

در این گزارش به محکومیت این اقدام از سوی مورگان اورتاگاس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اشاره، اما تأکید شده که وی جزئیات بیشتری ارائه نداد که آیا آمریکا کوشش خواهد نمود جلوی کشتی ها را بگیرد یا تحریم های بیشتری برای این دو کشور در نظر خواهد گرفت.

ریسا گاریس تارگو تحلیلگر ونزوئلایی در شرکت مشاوره ای گروه اورسیا به نیویورک تایمز گفته است که انتقال نفت اهداف فزاینده سیاسی و مالی بین دو ملت را برجسته می نماید و همچنین محدودیت فزاینده گزینه های آمریکا برای اخلال در روابط آن ها را نشان می دهد.

تارگو در ادامه تأکید نموده است: این قابل توجه هست که ایرانیان به اندازه کافی اطمینان دارند که دولت ترامپ نمی تواند مانعی بر سر راه آن ها گردد و علاقه مند هستند خطر نمایند و وارد منطقه ای شوند که به صورت سنتی منطقه نفوذ آمریکا تصور می گردد.

نیویورک تایمز در ادامه به نقل از کارشناسان حوزه نفتی در دانشگاه رایس آورده است، درمجموع بنزینی که پنج نفکتش با خود حمل می نمایند حدود یک میلیون و 500 هزار بشکه سوخت تخمین زده می گردد که این میزان می تواند احتیاج سه هفته تا یک ماه سوخت ونزوئلا را رفع کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ونزوئلا ورود نفتکش های ایران را جشن گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ونزوئلا ورود نفتکش های ایران را جشن گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید