انتها بررسی اساسنامه کمیته ملی المپیک در شورای نگهبان؛ ورزشی ها در انتظار تصویب اساسنامه فدراسیون ها

به گزارش وبلاگ چین، انتها بررسی اساسنامه کمیته ملی المپیک در شورای نگهبان اتفاق خوب و مهمی است و اکنون این امیدواری وجود دارد که اساسنامه فدراسیون های ورزشی نیز به تصویب برسد.

انتها بررسی اساسنامه کمیته ملی المپیک در شورای نگهبان؛ ورزشی ها در انتظار تصویب اساسنامه فدراسیون ها

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ چین، فدراسیون های ورزشی بار اصلی ورزش کشور را به دوش می کشند و همه امور مربوط به رشته های مختلف از جمله مسائل بین المللی، داخلی و ... از طریق این نهادهای به رسمیت شناخته شده انجام می شود. این فدراسیون ها در سالیان گذشته و به دلیل برخی مسائل که پیرامون اساسنامه هایشان وجود داشت، با مشکلاتی روبرو شدند.

در یکی دو سال اخیر و به ویژه ماه هایی که گذشت، برخی از فدراسیون ها با برگزاری انتخابات به ثبات نسبی رسیدند و برخی دیگر نیز فرایند مربوط به برگزاری انتخابات را پشت سر می گذارند تا انتخابات شان در اولین فرصت ممکن برگزار شود. با این حال نکته مهم در خصوص فدراسیون ها همان مسئله اساسنامه برای یکسان سازی آنها است تا ورزش ایران یکپارچه جلو برود و بتواند گام های موثری برای درخشش و افتخارآفرینی در عرصه های مختلف کسب کند.

این اساسنامه پاییز سال گذشته در کمیسیون اجتماعی دولت به تصویب رسید و سپس به شورای نگهبان ارسال شد تا مورد تایید نهایی قرار بگیرد.

این فرایند در حالی انجام شد که اساسنامه کمیته ملی المپیک نیز فرایند ای مشابه آن را پشت سر گذاشت. اساسنامه این نهاد در شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت؛ نکته ای که هادی طحان نظیف عضو حقوقدان شورای نگهبان روز گذشته (14 اردیبهشت) آن را تایید کرد و با انتشار مطلبی در صفحه شخصی اش نوشت: اساسنامه کمیته ملی المپیک رسیدگی شد و بررسی آن به انتها رسید.

بدون شک بررسی و تایید اساسنامه کمیته المپیک در شورای نگهبان اتفاق بسیار خوبی است که می تواند ثبات را به یکی از دو بخش اصلی ورزش کشور بیش از گذشته تزریق کند. فدراسیون ها نیز به عنوان بازوان اصلی ورزش امیدوارند هرچه زودتر اساسنامه شان به تایید نهایی برسد تا شرایط بهتری را نسبت به قبل تجربه کنند.

برای تهیه و تدوین اساسنامه فدراسیون های ورزشی تلاش زیادی اجرا شده و وزارت ورزش و جوانان به عنوان متولی فدراسیون ها و ورزش ایران در انتظار تصویب آن است تا بتواند بیش از پیش در راستای اهداف خود گام بردارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "انتها بررسی اساسنامه کمیته ملی المپیک در شورای نگهبان؛ ورزشی ها در انتظار تصویب اساسنامه فدراسیون ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتها بررسی اساسنامه کمیته ملی المپیک در شورای نگهبان؛ ورزشی ها در انتظار تصویب اساسنامه فدراسیون ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید