پیش بینی ثبت رکورد گران ترین اثر از یک هنرمند زنده

به گزارش وبلاگ چین، یک تابلوی نقاشی از دیوید هاکنی، شانس این را دارد که رکورد گران ترین اثر هنری متعلق به هنرمندی که در قید حیات است را از آن خود کند.

پیش بینی ثبت رکورد گران ترین اثر از یک هنرمند زنده

حراجی کریستیز این پیش بینی را انجام داده و اعلام نموده است که این تابلو می تواند تا مبلغ 80 میلیون دلار به فروش برسد.

این تابلوی نقاشی با عنوان استخر در سال 1972 توسط دیوید هاکنی کشیده گردیده است و در نوامبر 2018 به مزایده گذاشته خواهد شد.

به گزارش وبلاگ چین به نقل از گاردین، اگر این نقاشی بتواند نزدیک به 80 میلیون دلار (61 میلیون پوند) به فروش برسد، در واقع با قیمتی سه برابر گران ترین اثر هانکی که تا به حال به فروش رفته، رکوردار خواهد بود.

تا به حال تابلوی بزرگراه ساحل اقیانوس آرام و سانتا مونیکا گران ترین اثر هاکنی بوده که در حراجی ساتبی نیویورک با قیمت 28.5 میلیون دلار به فروخته شده است.

همچنین گزارش داده گردیده که نقاشی استخر با عنوان کامل استخر با دو پیکر، از شاهکارهای هاکنی، متعلق به یک میلیونر به نام جو لوئیس و صاحب استادیوم تاتنهام هاتسپر است. لوئیس 81 ساله، یک مجموعه دار آثار هنری است که آثاری از پیکاسو، چگال، ماتیس و لوسین فروید را در مجموعه خود دارد.

الکس راتر، مدیر اجرایی بخش هنرهای معاصر حراجی کریستیز معتقد است که نقاشی استخر هاکنی یکی از شاهکارهای عصر مدرن است.

این اثر پیش از اینکه در ماه نوامبر به فروش برسد، در تاریخ 28 تا 29 سپتامبر در هنگ کنگ و در تاریخ 3 تا 5 اکتبر در لندن و در تاریخ 23 تا 27 اکتبر در لس آنجلس به نمایش گذاشته خواهد شد.

بر اساس این گزارش، در سال 2013 جف کونز (نقاش و مجسمه ساز معاصر امریکایی) توانست با اثر سگ بادکنکی استیل خود با رقمی معادل 58 میلیون دلار، رکورددار گران ترین اثر هنرمند در قید حیات باشد. همچنین بعد از او جرارد ریچر (هنرمند اهل آلمان)، در سال 2015 توانست به واسطه فروش اثر خود با قیمتی معادل 46 میلیون دلار (30.4 میلیون پوند) رکوردار یکی دیگر از گران ترین هنرمندان زنده باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پیش بینی ثبت رکورد گران ترین اثر از یک هنرمند زنده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی ثبت رکورد گران ترین اثر از یک هنرمند زنده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید