چرا نباید بادکنک ها را در آسمان رها کنیم؟!

به گزارش وبلاگ چین، در گزارش زیر سعی کردیم تا آگاهی شما را درباره آلودگی بادکنکی افزایش دهیم.

چرا نباید بادکنک ها را در آسمان رها کنیم؟!

به گزارش، بسیاری از مواقع دیده اید که با رها کردن بادکنک ها در آسمان واقعه و یا رویداد مهمی را جشن می گیرند. با این حال، در نهایت زمان آن رسیده است که ما این کار را متوقف کنیم. یک سازمان غیر انتفاعی با نام فوت بادکنک ها از همه مردم سراسر دنیا می خواهد که مانع از آزادسازی بادکنک ها در هوا شوند، زیرا آن ها دوباره به زمین و دریا باز می گردند و زمین را آلوده می نمایند و تأثیرات مخربی بر حیات وحش می گذارند. ما نیز هر تلاشی را درباره محافظت از سیاره زمین و ساکنان آن ارج می نهیم به همین دلیل دوست داریم تا در این مطلب مطلعی شما را درباره آلودگی بادکنکی افزایش دهیم. پس با ما همراه باشید.

براساس مطالعه ای که توسط دانشگاهی از تاسمانی اجرا شده است، بادکنک ها خطرناک ترین زباله های دریایی در مرگ و میر موجودات دریایی هستند. همین محققان به آنالیز علل مرگ 1733 پرنده دریایی از گونه های مختلف پرداختند و دریافتند که از هر 3 پرنده یکی یک قطعه زباله دریایی را بلعیده است که موجب اصلی مرگ آن بوده است.

پس از اتمام مدت زمان حضور آن ها در هوا، بادکنک ها به خشکی یا دریا باز می گردند و اغلب توسط جانوران با غذا اشتباه گرفته می شوند. نه تنها پرندگان، بلکه لاکپشت های دریایی، دلفین ها، نهنگ ها و ماهی ها نیز با بقایای بادکنک در معده هایشان یافت شده اند یا با گرفتار شده در بقایای آن ها خفه شده اند. بالن آرزو ها نیز در این دسته قرار می گیرند و نباید در هوا رها شوند.

دو نوع متداول از بادکنک ها، بادکنک های لاتکس و فویلی هستند. بادکنک های لاتکسی قابل تجزیه هستند، اما با این حال از بین رفتن آن ها از 6 ماه تا 4 سال به طول می انجامد که یک زمان طولانی برای آسیب رساندن به حیوانات است. بادکنک های فویلی به طور قطع بدترین گزینه برای رهاسازی در آسمان هستند، زیرا آن ها تخریب نمی شوند و طبیعی است که رابطه ای محبت آمیز با محیط زیست ندارند.

بادکنک ها به عنوان یک نماد شادی در بسیاری از جشن ها، مراسمات و میهمانی ها استفاده می شوند. اما باید بیشتر از تأثیرات مضر آن ها بر محیط زیست و حیات وحش مطلع باشیم. ما هرگز نباید آن ها را در هوا رها کنیم بلکه باید به درستی از شر آن ها خلاص شویم. به عنوان مثال بالن های فویلی قابل استفاده مجدد و بازیافت هستند.

منبع: برترین ها

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "چرا نباید بادکنک ها را در آسمان رها کنیم؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا نباید بادکنک ها را در آسمان رها کنیم؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید