کرونا در ایران؛ هزینه تست اولیه بیماران مشکوک به کرونا

به گزارش وبلاگ چین، رئیس بیمارستان امام خمینی درباره هزینه تست اولیه و درمان بیماران مشکوک به کرونا و خدماتی که در اختیار آنها گذاشته می گردد، توضیحاتی داد.

کرونا در ایران؛ هزینه تست اولیه بیماران مشکوک به کرونا

به گزارش خبرنگار خسرو صادق نیت رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه تست ویروس کرونا هزینه ای ندارد، اظهار کرد: تست از کسانی که بیمار و بستری هستند، گرفته می گردد به همین دلیل از آنهایی که احتیاج به بستری ندارند اصلاً تستی نمی گیرند.

رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) درباره هزینه تست اولیه و درمان بیماران مبتلا به کرونا در مراکز درمانی، گفت: برای پذیرش بیماران و درمان شان در مرحله اول هیچ هزینه ای از آن ها دریافت نمی گردد.

صادق نیت با بیان اینکه آمار های اعلام شده را نمی توان با این روش مقایسه کرد، گفت: به دلیل هزینه بالا و احتیاج داشتن زمان 2 تا 3 روز برای جواب تست، هر کسی که علائم بالینی مشکوکی داشته باشد او را بستری می کنیم تا بیمار کرونایی را از دست ندهیم.

او ادامه داد: نکته مهم این است که فرد مشکوک را قبل از آماده شدن جواب تست بستری نموده و در این زمینه هم مشکل خاصی نیست.

رئیس بیمارستان امام خمینی توضیح داد: همه افرادی که مراجعه می نمایند، تحت نظارت قرار می گیرند.

صادق نیت گفت: بنابر دستور وزارت بهداشت حتی کسانی که بیمه دارند هزینه ای از آن ها دریافت نمی گردد، بیمارستان ها وظیفه دارند بدون دریافت هزینه از بیماران اروژانسی خدمات اولیه را به آن ها بدهند و بیمار را از حالت اورژانسی در بیاوریم.

ویروس کرونا؛ افراد بهبودیافته دوباره به کرونا مبتلا می شوند؟

او در خاتمه یادآوری کرد: در شرایط به وجود آمده در خصوص بیماران مشکوک به کرونا رسیدگی به این بیماران پیشرفته تر است و در مراحل بعدی این خدمات بدون اخذ هزینه در به این بیماران ارائه داده می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "کرونا در ایران؛ هزینه تست اولیه بیماران مشکوک به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در ایران؛ هزینه تست اولیه بیماران مشکوک به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید