کناره گیری داور جایزه مهرگان طلایی

به گزارش وبلاگ چین ، دبیرخانه جایزه مهرگان با انتشار یادداشتی از علیرضا زرگر، مدیر جایزه مهرگان، اعلام نمود از آن جا که برابر با آیین نامه جایزه مهرگان ادب، امکان حضور هم زمان یک نویسنده به عنوان داور جایزه مهرگان و اثر او به عنوان کتاب نامزد دریافت جایزه - در هیچ یک از بخش های جایزه مهرگان ادب یا مهرگان علم- سابقه ندارد، رمان کتاب خَم نوشته علیرضا سیف الدینی اثر برگزیده دوره بیستم جایزه مهرگان ادب از بخش جایزه مهرگان طلایی کنار گذاشته می گردد.

کناره گیری داور جایزه مهرگان طلایی

در جایزه مهرگان طلایی یک رمان به عنوان برگزیده دو دهه جایزه مهرگان ادب انتخاب می گردد.

علیرضا سیف الدینی داور این بخش جایزه در دو سال گذشته 41 رمان نامزد دریافت جایزه مهرگان طلایی را خوانده و داوری نموده بود و مطابق آیین نامه جایزه مهرگان پس از کنار گذاشته شدن اثر او مسئله ای برای ادامه داوری وی وجود نداشت؛ اما علیرضا سیف الدینی بنابر تمایل شخصی و با در نظر داشتن بعضی ملاحظات اخلاقی و حرفه ای ترجیح داد تا از داوری در جایزه مهرگان طلایی کناره گیری کند.

در دوره های گذشته جایزه مهرگان نیز رمان هایی از زنده یاد فتح الله بی احتیاج، علیرضا سیف الدینی، احمد پوری و در همین دوره بیستم رمان آ اثر لیلا صادقی به دلیل حضور نویسنده اثر به عنوان داور از گردونه داوری کنار گذاشته شده تا فرآیند داوری شفاف باشد، اصول حرفه ای رعایت گردد و هیچ گونه حاشیه ای بر انتخاب داوران در جایزه مهرگان سایه نیندازد.

شایان ذکر است که پنج رمان کتابِ خَم، آتش زَندان، شکوفه های عناب، کوچ شامار و ط که در این دوره جایزه مهرگان طلایی داوری نشده اند در دوره بعدی جایزه مهرگان طلایی -خاتمه دهه سوم- در کنار دیگر آثار برگزیده دهه داوری خواهند شد.

با توجه به خاتمه کار داوران در جایزه مهرگان طلایی، به زودی فهرست رمان های راه یافته به مرحله نهایی این جایزه اعلام می گردد. مراسم نهایی اهدای جایزه در صورت مهیا بودن شرایط به صورت عمومی در اواخر تابستان 99 برگزار خواهد شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "کناره گیری داور جایزه مهرگان طلایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کناره گیری داور جایزه مهرگان طلایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید