اخبار اقتصادی

تلاش ترامپ برای مقابله با شکست در برابر بحران کرونا

رئیس جمهوری آمریکا دموکرات ها را به ابراز امیدواری برای شکست او در واکنش به کروناویروس به منظور پیروزی خودشان در انتخابات متهم کرد.

13 تیر 1399

یمن، تکذیب ادعای متجاوزان درباره آتش بس، بازگشایی فرودگاه صنعاء از بندهای اصلی طرح سازمان ملل

منابع سازمان ملل گزارش دادند که طرح فرستاده این سازمان در یمن شامل بازگشایی فرودگاه صنعاء و بندر حدیده است.

10 تیر 1399

خضریان: چرا مجلس در شرایط جنگ اقتصادی به دنبال ایجاد مناطق آزاد تجاری است؟

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم گفت: در شرایط جنگ اقتصادی⁩ و درحالی که قاچاق و واردات کالای مصرفی منجر به کاهش ⁧تولید⁩ می شود، کمیسیون اقتصادی ⁧مجلس⁩ دهم به جای رسیدگی به مسائل اقتصادی، به دنبال ایجاد ده ها ⁧منطقه آزاد⁩ جدید است.

8 تیر 1399

مصالح کف سازی محوطه ؛ 11 متریال پرکاربرد

کف سازی محوطه قلب هر ساختمان و سازه ای است. کف پوش یک پوشش دائمی است و تغییر آن به راحتی صورت نخواهد گرفت و متعاقباً هزینه های زیادی را نیز در پی خواهد داشت. از این رو باید در انتخاب مصالح کف سازی محوطه از درک و دانش کافی برخوردار بود.

7 تیر 1399

خبرنگاران رشد 16 درصدی واردات نهاده های دامی در سال 98

تهران - خبرنگاران - اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران اعلام کرد: در سال 98 حدود 15.1 میلیون تن نهاده های دام و طیور وارد شد که رشد 16 درصدی را نشان می دهد.

4 تیر 1399

اعلام اسامی بنگاه هایی که وام اشتغال کرونایی می گیرند در سایت بانک مرکزی

رئیس کل بانک مرکزی نوشت: برای شفافیت بیشتر اسامی واحد ها و مبلغ وام گیرندگان تولیدکنندگان کوچک و متوسط خدمات در سایت بانک مرکزی اعلام خواهد شد.

28 خرداد 1399

خبرنگاران بایدن از طرح بازگشایی ایمن آمریکا رونمایی کرد

تهران- خبرنگاران- جو بایدن نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از طرح خود برای بازگشایی ایمن فعالیت ها در این کشور پس از محدویت های کرونایی رونمایی کرد.

16 خرداد 1399

کنگره آمریکا دو میلیارد دلار بودجه صرف تقویت اینترنت بیمارستان ها می کند

کنگره آمریکا در حال بررسی طرحی است که در صورت تصویب آن دو میلیارد دلار بودجه صرف تقویت سرعت و زیرساخت های اینترنت بیمارستان ها و مراکز درمانی این کشور می شود.

14 خرداد 1399

پارک های علم و فناوری در جبهه مقابله با کرونا جهاد کردند ، پارک ها بازیگران اصلی حوزه فناوری در استان ها

عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی عملکرد پارک های علم و فناوری در حوزه پیشگیری و مقابله با کرونا را درخشان توصیف کرد.

13 خرداد 1399

بلیط هواپیما به بوردو و چشیدن طعم دلچسب سفر

بوردو خوراک آن دسته از مسافرانی است که بلیط ارزان هواپیما می خرند و سفر می کنند تا به بهترین رستوران ها سر بزنند و دست پخت مشهورترین سرآشپزهای جهان را بچشند. در واقع بوردو از آن دست شهرهایی است که خوراکی ها و نوشیدنی هایش در بین هر مسافر خوش ذائقه ای معروف...

12 خرداد 1399

جزئیات معاملات عملیات بازار باز در فروردین ماه

به گزارش تجارت نیوز، پیرو اطلاعیه روز دو شنبه 18 فروردین ماه 1399 در مورد موضع بانک مرکزی در عملیات بازار باز، بانک مرکزی هیچ سفارش فروشی از طرف بانک ها دریافت نکرد.

11 خرداد 1399

واکنش سازمان بهداشت جهانی به اتهام زنی های ترامپ

ایسنا نوشت: یکی از مقامات ارشد سازمان بهداشت دنیای اظهار کرد، تأمین اقتصادی این سازمان نباید در شرایط فعلی که دنیا درگیر همه گیری کرونا است، قطع گردد.

10 خرداد 1399

خبرنگاران مطبوعات استان اصفهان مسائل و راهبردها

اصفهان- خبرنگاران- کتاب مطبوعات استان اصفهان؛ مسائل و راهبردها با هدف آنالیز پیشینه، شرایط کنونی و مسائل روزنامه ها و نشریه های چاپی در این منطقه منتشر شده است.

8 خرداد 1399

خبرنگاران پای مردم ورامین به تفرجگاه ها و مزارع کشاورزی باز شد

تهران- خبرنگاران- با انتها تعطیلات رسمی و غیررسمی نوروز، انگار که مردم پشت خط شروع مسابقه قرار گرفته باشند، با حضور در تفرجگاه ها و مزارع کشاورزی ورامین بدون توجه به دستورالعمل های بهداشتی به تفریح می پردازند.

4 خرداد 1399

50 هزار نمونه زیستی در مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی نگهداری می شود

سرپرست مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی جهاد دانشگاهی گفت: 50 هزار نمونه زیستی در 4 حوزه گیاهی، سلول های انسانی و جانوری، مولکولی و میکروارگانیسم ها در این مرکز نگهداری می شود.

3 خرداد 1399

خبرنگاران فعالیت 11 مدرسه طیف اوتیسم در خراسان رضوی

مشهد- خبرنگاران- هم اکنون 11 مدرسه برای آموزش بچه ها مبتلا به اوتیسم یا درخودماندگی در استان خراسان رضوی فعال است.

2 خرداد 1399

گزارشگر ویژه سازمان ملل خواهان لغو تحریم های ایران شد

به گزارش تجارت نیوز، هلال الور، گزارشگر ویژه و متخصص سازمان ملل در امور غذا روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت: تداوم تحریم های فلج کننده علیه ایران، سوریه، ونزوئلا، کوبا و تا حد کمتری زیمبابوه به شدت به شهروندان عادی ضربه می زند.

1 خرداد 1399

تشریح جزئیات حمایت های کرونایی یکی از شرکت های تجهیزات پزشکی

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری پرشین داروی البرز به عنوان یکی از عاملان صندوق نوآوری و شکوفایی در تامین مالی شرکت های دانش بنیان و فناور به تشریح حمایت های این صندوق از واحدهای فناور در زمینه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا پرداخت. ...

30 اردیبهشت 1399

سقوط 5 درصدی قیمت نفت با رنگ باختن تقاضای جهانی

قیمت های نفت 5 درصد سقوط کردند تا پنجمین هفته افت متوالی خود را به ثبت برسانند؛ ضمن اینکه کاهش شدید تقاضای طلای سیاه با وجود ویروس کرونا، تأثیر بسته های تشویقی دولت ها را در سایه قرار داد.

27 اردیبهشت 1399

تولید تلویزیون بالاخره افزایشی شد!

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می دهد که از بین 29 کالای منتخب صنعتی، تولید 21 کالا در 11 ماهه نخست سال 98 نسبت به سال پیش از آن افزایشی بوده و تولید تلویزیون که در ماه های گذشته همواره کاهشی بوده نیز بالاخره با افزایش 3.3 درصدی...

26 اردیبهشت 1399
تعداد: (155)