آماده باش قبائل استان المَهَره یمن برای مقابله با حامیان امارات

یک شخصیت یمنی گفت که قبائل استان المهره در حالت آماده باش قرار دارند و اجازه تسلط هیچ یک از عناصر ائتلاف سعودی به این استان را نمی دهند.

آماده باش قبائل استان المَهَره یمن برای مقابله با حامیان امارات

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، علی سالم الحریزی رئیس کمیته تحصن کنندگان در استان المهره که علیه حضور ارتش عربستان سعودی در این استان از مدت ها پیش شکل گرفته، در خصوص حمله شبه نظامیان شورای انتقالی جنوب به این استان هشدار داد.

او در گفت و گو با آژانس روزنامه نگاری یمن گفت که پس از تهدیدات شورای انتقالی جنوب و عناصر النخبة الشبوانیه که تحت حمایت امارات هستند، قبائل استان المهره در حالت آماده باش قرار گرفته اند.

الحریزی تأکید کرد: اگر شورای انتقالی یا هر عضو ائتلاف عربی در فکر رسیدن به مرزهای [استان] ما باشد ما آماده مبارزه هستیم و هرگز استان خود را به هیچ یک از طرف ها تسلیم نخواهیم کرد.

او در ادامه از شورای انتقالی جنوب یمن خواست تا ارتباط خود را با امارات قطع کرده و از جدایی طلبی دست بردارد. او این شورا را یکی از گروههای سیاسی در جنوب یمن دانست و گفت که شورا حق ندارد خود را نماینده جنوب یمن بداند.

شورای انتقالی جنوب که در یک ماه گذشته با دولت منصور هادی درگیر شده و توانسته کنترل استان عدن را در دست بگیرد، تهدید کرده است که قصد دارد دایره نفوذ خود را به استان های دیگر از جمله حضرموت و المهره نیز گسترش دهد. اما در مقابل قبائل استان المهره نه تنها با حضور این شبه نظامیان مخالفند بلکه از اواخر سال 2017 علیه حضور ارتش سعودی در این استان نیز دست به تحصن و اعتراض زده اند.

دولت سعودی در سال های اخیز تلاش کرده نفوذ نظامی و اقتصادی خود را در استان المهره افزایش دهد و در کنار آن خط لوله نفت خود را از طریق این استان به سمت دریای عرب انتقال دهد.

به همین دلیل احمد بلحاف مسئول روابط خارجی تحصن کنندگان المهره نیز در صفحه توئیتر خود نوشت که پروژه های به اصطلاح توسعه عربستان در المهره پوششی برای فساد است و اینکه دولت سعودی هیچ برنامه ای برای توسعه ندارد.

او هدف اصلی دولت ریاض را پوشش نظامی و اطلاعاتی برای اشغال کامل استان المهره دانست.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "آماده باش قبائل استان المَهَره یمن برای مقابله با حامیان امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده باش قبائل استان المَهَره یمن برای مقابله با حامیان امارات"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید