شرایط توزیع چای وارداتی با ارز 4200 تومانی، معرفی واردکنندگان متخلف چای به بانک مرکزی

به گزارش وبلاگ چین، کلامی گفت: مقرر شده ستاد تنظیم بازار واحد هایی که چای وارداتی با ارز 4200 تومانی را با قیمت چای وارد شده با ارز نیما به فروش رسانده اند، به بانک مرکزی معرفی کند تا مابه التفاوت از آنان اخذ گردد.

شرایط توزیع چای وارداتی با ارز 4200 تومانی، معرفی واردکنندگان متخلف چای به بانک مرکزی

به گزارش به نقل از شاتا محمدرضا کلامی،مدیر کل دفتر برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت توضیح داد:ستاد تنظیم بازار، شرایط توزیع چای وارداتی با ارز 4200 تومانی را مشخص کرد. این مصوبه با توجه به تغییر وضعیت واردات چای از گروه یک به گروه دو و عدم تخصیص ارز 4200 تومانی برای واردات این کالا از تاریخ 18 خرداد ماه سال 1398 صادر شده است.

او ادامه داد: آنالیز ها نشان می دهد حجم واردات چای از ابتدای سال 98 تا قبل از این تاریخ که تاریخ مشخص شده برای اخذ مابه التفاوت 4800 تومانی از کالا های منتقل شده از گروه یک به گروه دو بوده، قابل توجه بوده است، از این رو مقرر شد سازمان حمایت مصرف کنندگان و فراوری کنندگان با دعوت از تمام واردکنندگان چای نسبت به اخذ آمار موجودی و سوابق قیمت عرضه چای وارد شده با ارز 4200 تومان و ... اقدام کند.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت توضیح داد: طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار مقرر است این سازمان نسبت به معرفی واحد هایی که چای وارداتی با ارز 4200 تومانی را با قیمت چای وارد شده با ارز نیما به فروش رسانده اند، به بانک مرکزی اقدام کند تا مابه التفاوت از آنان اخذ گردد.

خرید تضمینی برگ سبز چای از 70 هزار تن فراتر رفت / کاهش 4 درصدی خرید تضمینی

کلامی درباره نحوه توزیع چای وارداتی با ارز 4209 تومانی نیز گفت: توزیع این چای به قیمت مصوب سازمان حمایت مصرف کنندگان و فراوریکنندگان انجام می گیرد و مقرر شد وارد کنندگان چای برای تعریف شبکه توزیع تحت نظارت در قالب اتحادیه اسکاد، فروشگاه های زنجیره ای، تعاونی های آموزش و پرورش، هیأت های مذهبی در ایام ماه محرم و صفر و ... معرفی شوند.

او تاکید نمود: ستاد تنظیم بازار بانک مرکزی را مکلف کرد برطرف تعهد ارزی تمام کالا های مشمول ارز 4200 تومان را منوط به ارایه تأییدیه فروش کالای وارد شده به قیمت مصوب سازمان حمایت مصرف کنندگان و فراوریکنندگان از سوی سازمان مذکور و یا تأییدیه عرضه کالای واردشده در شبکه های توزیع منتخب از سوی وزارتخانه های متولی کند.

به گفته کلامی در این مصوبه وزارتخانه های متولی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اعلام شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "شرایط توزیع چای وارداتی با ارز 4200 تومانی، معرفی واردکنندگان متخلف چای به بانک مرکزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط توزیع چای وارداتی با ارز 4200 تومانی، معرفی واردکنندگان متخلف چای به بانک مرکزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید